| 
ВХОД

Всеукраїнський тиждень діагностики раків шкіри - офіційний прес-реліз з нагоди старту проекту.

30 Апреля 2013
2337
0
 
Всеукраїнський тиждень діагностики раків шкіри – щорічна акція, спрямована на своєчасне виявлення дерматоонкологічних захворювань серед населення, яка проходить під патронатом Міністерства охорони здоров’я та Національної академії медичних наук.

В 2013 році проект проводиться за підтримки ВГО Українська Академія Дерматовенерології, ТОВ «МСД Україна» (MSD), ТОВ «Рош Україна» (Roche), представництва «МЕДА Фармасьютікалз Світселенд ГмбХ» (Meda), медичного центру Кібер Клініки Спіженка, універсальної дерматологічної клініки ЄВРО ДЕРМ. Сайт проекту: www.melanoma.org.ua , та на http://oncoportal.net
 
25 квітня 2013 року, на прес-конференції в приміщенні Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, головні спеціалісти Міністерства охорони здоров’я анонсували старт Всеукраїнського тижня діагностики раків шкіри.
 
«З 13 до 19 травня включно усі без винятку громадяни України матимуть можливість безкоштовно обстежитися на наявність меланоми та немеланомних пухлин в більш ніж 700 державних і приватних клініках із усієї України. Що дуже важливо – цього року до ініціативи МОЗ долучилися не лише дерматовенерологи, але й онкологи, терапевти і офтальмологи. Міждисциплінарний підхід дозволить максимально якісно і ретельно обстежити кожного пацієнта», – розповів головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності дерматовенерологія МОЗ України, професор Олександр Літус.
 
Головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності дерматовенерологія МОЗ України, професор Олександр Літус
Професор Олександр Літус, головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності дерматовенерологія МОЗ України
 
Також Олександр Літус додав, що одна з першочергових цілей проекту – проінформувати громадян про шкідливість надмірного перебування на сонці та навчити їх правилам профілактики шкірних онкологічних захворювань.

Так, за його словами, оскільки ультрафіолетове випромінювання є основною причиною утворення раків шкіри, то на відкритому сонці не варто перебувати з 10:00 до 16:00, оскільки в цей час сонячні промені є найбільш небезпечним, «а якщо ви вирішили позасмагати, то не забувайте наносити сонцезахисний крем не рідше ніж кожні дві години, а також після кожного купання».

У свою чергу головний офтальмолог МОЗ України професор Сергій Риков нагадав про необхідність одягати сонцезахисні окуляри з захистом від ультрафіолету спектру А та Б.
 
«Меланома ока – рідкісна, але дуже серйозна хвороба, яка виникає в першу чергу внаслідок негативної дії ультрафіолетових променів. Мало хто знає, що не всі темні окуляри можуть вберегти очі від негативного впливу сонця. Не одягайте окуляри з блакитним, синім чи фіолетовим склом – промені, які пройшли через таке скло шкідливі для ока, – надавайте перевагу окулярам з коричневим чи зеленим склом, вони безпечніші та більш комфортні для очей», – порадив Сергій Риков.
 
Промову колеги доповнила координатор проекту «День меланоми в Україні» професор Ольга Богомолець пояснивши, як можна самостійно виявити ризик утворення меланоми.
 
«Потрібно звернути увагу на форму родимки: якщо родимка несиметрична – це може бути ознакою меланоми. Якщо краї родимки нерівні та нечіткі – це може бути ознакою меланоми. Якщо родимка має кілька кольорів, а її діаметр більший ніж 6 мм – це може бути ознаками меланоми. Людям потрібно регулярно самостійно оглядати своє тіло, а в разі виявлення якихось з вищенаведених симптомів звернутися до лікаря», – розповіла Ольга Богомолець.
 
Вона додала, що 17 травня, в рамках Всеукраїнського тижня діагностики раків шкіри, пройде всеукраїнський День меланоми, коли лікарі зосередять зусилля головно на діагностуванні меланоми.
 
Також в рамках Всеукраїнського тижня діагностики раків шкіри спеціалісти провели перший в Україні міждисциплінарний онлайн-семінар для більш ніж 10 000 профільних лікарів усіх областей України та країн СНД. Зокрема, до розмови про нові методи боротьби, профілактики та діагностики раків шкіри долучилися головний онколог МОЗ України професор Ігор Седаков, головний дерматовенеролог Донецької області к.м.н. Ігор Куценко та представник Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Віталій Демський.
 
Адреси клінік, у яких українці зможуть безкоштовно обстежитися, будуть викладені на сайтах учасників інформаційних партнерів.

Від редакції порталу:

В травні 2013 року новим учасником Всеукраїнського тижня діагностики раку шкіри виступив онкологічний центр Кібер Клініка Спіженко, який вже другий рік проводить променеве лікування онкологічних хворих з раком шкіри, таких як базальноклітинний рак шкіри (базаліома), метастази меланоми шкіри та інше.
 
Центр онкології Кібер Клініка Спіженко - Наталія Юріївна Спіженко та професор Олександр Іванович Літус
Центр онкології Кібер Клініка Спіженко - Наталія Юріївна Спіженко та професор Олександр Іванович Літус
 
Наталія Юріївна Спіженко, як керівник центру онкології «Кібер Клініка Спіженко» повідомила, що ефективність лікування раку шкіри в значній мірі залежить від своєчасного діагностування ракового захворювання, а тому із високою відповідальністю готова залучитися до Всеукраїнського тижня діагностики раку шкіри, як особисто так і разом із колективом Кібер Клініки Спіженко.  

Заболевания по теме:

Меланома - метастазы меланомы - важные этапы в лечение меланомы и метастазов меланомы
74949
Меланома кожи - метастазы меланомы - тактика лечения и важные этапы лечения. Меланома кожи — чрезвычайно злокачественная опухоль, развивающаяся
Меланома сетчатки глаза
21797
Заболевание, при котором злокачественные клетки образуются в тканях глаза. Внутриглазная меланома возникает в среднем слое стенки глаза. Наружный слой
Базальноклеточный рак кожи
16004
Базальноклеточный рак кожи (базалиома) — опухоль из базального слоя эпителия кожи. Базальноклеточный рак кожи занимает промежуточное положение между
Плоскоклеточный рак кожи
12223
Плоскоклеточный рак, в отличие от базалиомы, — истинно злокачественная опухоль, возникающая из базальных клеток эпидермиса. Обычно развивается в

Лечение

Киевский городской онкологический центр на Верховинной
528056
Основным подразделением Киевского городского онкологического центра является онкологическая больница на Верховинной. При ней функционирует поликлиника
Национальный институт рака в Киеве
472596
Национальный институт рака является главным онкологическим медицинским учреждением в Украине. Институт рака (иногда его еще называют "Онкоцентр на Ломоносова")
Одесский областной онкологический диспансер
118578
Одесский областной клинический онкологический диспансер специализируется на диагностировании, лечении и реабилитации онкологических заболеваний. В онкологическом
Житомирский областной онкологический диспансер
82614
Житомирский областной онкологический диспансер создан для того, чтобы сделать максимально успешной борьбу с чумой двадцать первого века – раком.
Институт медицинской радиологии им. С.П.Григорьева НАМН Украины
72284
Клиническая база института насчитывает 220 коек, что позволяет лечить ежегодно около 4000 больных раком грудной, щитовидной, предстательной желез, легких,

Отзывы

Ваш комментарий:

Ваше имя:

Сообщения форума
06.05.2019 07:59:20 | Андрей Бочкарёв
04.05.2019 17:21:49 | kurasov1965S
27.04.2019 12:43:35 | Dosephpels
23.04.2019 11:10:22 | Dosephpels
23.04.2019 09:10:50 | Андрей Бочкарёв
On-line консультация